Amazon Kindle 3 Wi-Fi – prvé dojmy

Kindľu mi doručili v čisto papierovej krabici, nenachádzajú sa v nej žiadne zbytočné plastové vrecká, v ktorom je po jednom kábliku. Vnútri sa nachádza iba:

  • čítačka
  • papierový krátky manuál
  • USB kábel, ktorý slúži aj na nabíjanie

Displej

Na displeji je po vybalení zobrazený postup ako začať aj napriek tomu, že samostná čítačka je vypnutá. Jedna z výhod elektronického papieru. Samotný displej so zobrazenými údajmi vyzerá zaujímavo – niečo ako displeje, ktoré sú na detských mobiloch a notebookoch. Na prvý pohľad to tvári ako fólia. Je to však len pocit. Pozerá a číta sa to veľmi dobre.

Rozmerovo je 6-palcový displej na čítanie dostatočný. Je takmer 2,5 krát väčší ako displej na mobile a neunavuje tak oči. Jediný problém je, že v posteli treba mať pri čítaní zapnuté svetielko. Partner/ka sa vám poďakuje :)

Pripojenie k sieti

Pripájanie k Wi-Fi je triviálne. Zatiaľ najjednoduchšie, aké som na elektronickom zariadení videl. Stačí zapnúť Wi-Fi, zadať meno siete a heslo a všetko funguje. Nie je potrebné nastavovať typ bezpečnosti, šifrovanie, atď.

Okamžite po pripojení do siete sa čítačka na pozadí pripojí na server Amazonu k vášmu profilu a naťahá si odtiaľ vašej údaje.

Pripojenie cez USB

Zariadenia sa chová ako klasické USB mass storage, takže nie je problém tam nakopírovať akýkoľvek súbor. Knihy aj zvukové súbory majú vyhradené samostatné adresáre.

Klávesnica

Klávesnica je štandardná QWERTY, je dostatočne pohodlná, samotné klávesy majú drsný (doslova) povrch. Jedinú výhradu mám k viacsmerovému tlačidlu, ktoré je príliš malé a ťažšie sa s ním narába. Ľudia s veľkými nešikovnými prstami budú trpieť.

Diakritické znaky samozrejme nie sú k dispozícii.

Kindle Store

Kindle Store je elektronický obchod, cez ktorý Amazon predáva e-knihy. Odkaz naň je priamo dostupný v menu. Samotný obchod je pomerne jednoduchý, takže navigácia v ňom nie je vôbec zložitá. Na detaile knižky je okamžite a vždy dostupná tlačítko “Buy”. Keďže je zariadenie spárované v účtom na Amazone, v ktorom sú údaje o karte, nákup je triviálny. Stačí kliknúť a je to kúpené.

Ak knihy nakúpite cez web z vášho notebooku alebo PC, vo vašom Amazon účte sa pripravia na doručenie a po pripojení Kidle sa na pozadí automaticky prenesú do zariadenia a objavia v zozname kníh.

Odkazy na recenzie

Video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *